CZAS UCIEKA
WIECZNOŚĆ CZEKA

Ilość odwiedzin:
5826

ADRES:

AKCJA KATOLICKA DIECEZJI KALISKIEJ
ul. Widok 80/82
62-800 Kalisz

Akcja Katolicka
Katechizm K. K.
Dokumenty SW II
Christifideles Laici
Liturgia Godzin
Biblia Tysiąclecia
Nasz Dziennik
Przewodnik Katolicki
Tygodnik Niedziela
Gość Niedzielny
Telewizja Trwam
Radio Maryja
Mateusz
Jan Paweł II
Popiełuszko
Opoka
Polecane linki
dziś jest sobota - 26 września 2020 - imieniny obchodzi: Justyna, Łucja, Cyprian

SŁOWO NA DZIŚ:

Jednym z największych wyzwań, wobec których stają dzisiaj świeccy, jest odwaga jasnej i wyraźnej obecności w życiu społecznym, to znaczy odwaga bycia naprawdę zaczynem ewangelicznym w świecie.
kard. Stanisław Ryłko ... zobacz archiwum

INFORMACJE BIEŻĄCE: data ostatniej modyfikacji: 22.09.2020

KOMENTARZ DO EWANGELII NA DZISIAJ... (zobacz więcej)
Kalisz, 02 września 2020 r.
Panie i Panowie Prezesi
Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej Diecezji Kaliskiej


Rok temu w miesiącu wrześniu dość licznie stawiliśmy się, jako Akcja Katolicka na Marszu dla Życia i dla Rodziny w Kaliszu. Pokazaliśmy w grupie blisko 2 tysięcy osób, że fundamentalna jest dla nas sprawa obrony życia poczętego i podstawowego prawa do wychowania swoich dzieci w wierze katolickiej oraz do nauczania wartości, które z niej wypływają. Był on też pewną przeciwwagą dla planowanej wówczas w kolejnych dniach tzw. parady równości w Kaliszu, (przypomnę, ze zebraliśmy wtedy blisko 10 tys. podpisów przeciwko zgodzie na organizację tej parady, chociaż Prezydent Miasta Kalisza nie przychylił się do tego postulatu i parada ostatecznie odbyła się).
W tym roku z powodów sanitarnych podobny Marsz nie odbędzie się. Na ostatnim posiedzeniu Zarządu DIAK gościliśmy główną Organizatorkę Marszu Panią Agnieszkę Skowrońską i wspólnie ustaliliśmy, że wszyscy, którym ta sprawa leży mocno na sercu, utworzą pewnego rodzaju ”łańcuch modlitewny” w tych intencjach w niedzielę 13 września. Jest to jednocześnie Dzień Fatimski poświęcony Maryi, więc wielu z nas i tak udaje się do swoich kościołów na Nabożeństwo Różańca Fatimskiego.
Akcja Katolicka Diecezji Kaliskiej włączy się w tę modlitwę całego Kościoła właśnie z intencją obrony życia poczętego i za nasze rodziny. Jeżeli jest to możliwe, skierujmy prośbę do naszych proboszczów/wikariuszy Asystentów Parafialnych Akcji Katolickiej o odprawienie Mszy św. w intencji wynagrodzenia Pan Jezusowi i Matce Najświętszej za wszelkie grzechy przeciwko życiu w naszej Ojczyźnie (zwłaszcza ciężki grzech aborcji) i z prośbą o opiekę Świętego Józefa dla naszych rodzin. Może to być prośba o dodatkową intencję w koncelebrze.
Prosimy o odwrotne potwierdzenie podjętych inicjatyw, aby było nas jak najwięcej w tym dniu we wspólnej modlitwie i żebyśmy tę informację mogli przekazać Pani Agnieszce, koordynatorce naszej wspólnej modlitwy.

Robert Lis
Prezes Zarządu DIAK

... więcej
ZALOGUJ